» Kotły elektryczne

Kotły elektryczne

Piece CO/CWU

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oferujemy nie tylko kotły EP, ale również innych polskich producentów.
Kocioł EP wykorzystuje energię elektryczną do ogrzania czynnika grzewczego krążącego w układzie CO – woda, glikol. Niemal wszystkie elementy, w które jest wyposażony są dostępne na rynku. Najważniejszy jest jednak układ grzewczy – zespół grzałek połączony szeregowo z podwójnym przepływem czynnika grzewczego. Niespotykany kształt grzałki pozwala na efektywniejsze oddanie ciepła z jego źródła.
Tradycyjna grzałka zbudowana jest z rdzenia oporowego otoczonego izolatorem i zamkniętego w rurce miedzianej. Pomiędzy cieczą o punktem promieniowania cieplnego występuje kilka warstw ograniczających przepływ temperatury. W efekcie źródło musi wytwarzać bardzo wysoką temperaturę, pobrać dużą ilość energii elektrycznej. Wysoka temperatura rdzenia i izolatora w takiej grzałce powoduje często osadzanie się kamienia kotłowego.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oferujemy również kotły innych producentów.
Nic takiego nie występuje w produkcie EP:


Opis grzałki EP

 

Grzałka przepływowo-kołnierzowa umożliwia bardziej bezpośredni kontakt cieczy ze źródłem ciepła. Rdzeń grzewczy pracuje w dużo niższych temperaturach, pobierając znacznie mniejszą ilość energii elektrycznej. Ma ona jeszcze jedną zaletę, dwukrotnie zwiększa drogę przepływu czynnika grzewczego przez co ma on więcej czasu na nagrzanie się, sama powierzchnia grzewcza jednej grzałki to blisko 800 cm2!
Grzałki w układzie szeregowym dają kotłom odpowiednią moc w zależności od powierzchni przeznaczonej do ogrzewania, stopnia termoizolacji budynku, rodzaju stolarki okiennej i oczekiwanych temperatur w pomieszczeniach (patrz PORADY i ZESTAWIENIA) – jest to odpowiednio:
3 KW/9 grzałek – do 60 m2
6 KW/18 grzałek – do 120 m2
9 KW/26 grzałek – do 180 m2
Przy większych powierzchniach zalecamy stosowanie kaskad kotłów (patrz REALIZACJE)